'OptimusDent'

Професійна гігієна ротової порожнини
Красиві зуби — це показник здоров’я, культури, статусу і навіть матеріального благополуччя. Неприємний запах з рота чи погані зуби можуть назавжди сформувати негативне враження про людину. Як наслідок, це може вартувати хорошої посади, авторитету серед знайомих та приязного спілкування з оточуючими. Тому дуже важливо правильно доглядати за зубами і своєчасно звертатися до стоматолога, адже ідеальні зуби від природи тепер рідкість.

Як правильно доглядати за зубами?

Щоб мати гарні і здорові зуби, за ними потрібно ретельно доглядати. Основне — чистити зуби вранці і увечері та раз на півроку відвідувати стоматолога. Бажане використання зубних ниток (флосів) та ополіскувачів після чищення зубів в такому порядку: зубна нитка, а потім ополіскувач. Це допоможе зберегти зуби здоровими і попередити появу стоматологічних захворювань. Якщо виникають певні проблеми з зубами і яснами, больові відчуття чи набряки, слід негайно звернутися до стоматолога, не відкладаючи візит на потім.

Як обрати зубну щітку і пасту?

При виборі необхідно враховувати клінічну ситуацію: стан порожнини рота, наявність захворювань ясен, зубного нальоту, розміри міжзубних проміжків, викривленість, скупченості зубів, наявність ортопедичних, ортодонтичних конструкцій і тому подібне. Також слід звертати увагу на основні характеристики сучасних зубних паст і щіток. Щоб не помилитися — краще звернутися за порадою до стоматолога. Він професійно визначить стан ротової порожнини і підбере відповідну зубну пасту і щітку. Варто знати, що зубну щітку треба змінювати раз на чотири–шість місяців, при парадонтозі її слід міняти раз на два місяці.

Чи потрібно користуватись ополіскувачами або жувальними гумками після кожного прийому їжі?

Це індивідуально. Однак, після їжі варто ополоснути рот або кілька хвилин пожувати жувальну гумку, щоб очистити ротову порожнину від залишків їжі. Тоді зубний наліт утворюватиметься менше.

Що найбільше шкодить нашим зубам?

Найбільше шкодить зубам кисла, солодка їжа і, звичайно ж, погана гігієна ротової порожнини. Куріння, чай в пакетиках і кольорова їжа негативно впливають на колір зубів.

Які особливості гігієни ротової порожнини у дітей?

Є діти з молочним прикусом, зі змінним прикусом та з постійними зубами. Якщо у дітей лише молочні зуби, то чистка може бути навіть без пасти. Спочатку треба привчити дитину до гігієни, навчити, як правильно чистити зуби, які рухи робити щіткою, розказати для чого це потрібно. У період змінного прикусу молочні зубки починають випадати і виростають постійні, які потребують ретельнішого догляду. Потрібно вибрати спеціальну зубну щітку, хорошу пасту і стежити за процесом чищення зубів, щоб дитина не пропустила жоден постійний зубчик. Після чищення, як контрольний засіб, можна використовувати спеціальний ополіскувач, що зафарбовує погано почищені зуби у фіолетовий або червоний колір, і їх слід почистити ще раз. Правильний догляд у дитинстві допоможе мати здорові зуби у дорослому віці.

Появу яких проблем може спричинити неправильний догляд за зубами?

Найчастіше — карієс, пародонтоз, ортодонтичні проблеми (викривлення зубів). Також неправильний догляд може спричинити появу неприємного запаху з рота, чутливості зубів та інших стоматологічних проблем.

Для чого необхідна професійна гігієна порожнини рота?

Зубний камінь, який знаходиться зверху на зубах — не найбільша проблема. Найбільша загроза — це камінь, що проростає між яснами. Він травмує зв’язки, які утримують зуби, що може призвести до значних проблем. Під час професійної гігієни видаляється м’який зубний наліт і тверді відкладення (зубний камінь) з поверхні зубів та з-під ясен. Потім проводиться полірування зубів і за бажанням відбілювання. Крім того, стоматолог консультує пацієнта з питань правильної гігієни порожнини рота і добирає засоби для домашнього догляду.

Для чого проводиться полірування зубів?

Після видалення м’яких і твердих відкладень, зуби уже стають гладенькими. Однак, полірування забезпечує довготривалий захист — наліт менше відкладається на зубах, внаслідок чого зубний камінь довше не утворюється.

Як часто слід проводити професійну гігієну і скільки часу триває процедура?

Рекомендовано проводити професійну гігієну порожнини рота два–три рази на рік. Тривалість процедури визначають індивідуально, залежно від стану ротової порожнини. В середньому — від тридцяти хвилин до двох годин.

Чи болісна ця процедура?

Професійна гігієна — процедура безболісна. Дуже рідко, при підвищеній чутливості зубів, може знадобитися легка анестезія. Однак, це не є обов’язковим, лише за бажанням пацієнта.

Професійна гігієна може пошкодити зуби, пломби, ясна?

Професійна гігієна не може пошкодити зуби, пломби та ясна. Навпаки, під час гігієни лікар може помітити проблеми з зубами та пломбами і повідомити про це пацієнта.

Професійна гігієна подовжує строк служби пломб і коронок?

Так, звичайно. У випадку, коли людина не проходить своєчасну професійну гігієну, то стоматологічна клініка знімає гарантію на встановлені пломби і коронки. Для того, щоб не втратити гарантію, необхідно хоча б раз на півроку відвідувати стоматолога і робити професійну гігієну ротової порожнини.

Чого не можна робити одразу після професійної гігієни?

Першу добу після професійної гігієни варто утриматися від вживання яскраво забарвленої їжі, кави та чаю в пакетиках, які можна замінити кавою з молоком та заварним чаєм з лимоном.

 Создан 01 апр 2014